Narva-Jõesuu
Valla uudised
Sündmused
Haldusreform
Kirde noored
Kampaania "Naaber aita!" auhinnaauto anti üle
Täna, 27. jaanuaril andis Vaivara vallavolikogu esimees Heiki Luts Mariine Auto Jõhvi esinduses üle kampaania "Naaber aita!" peaauhinnaks olnud maasturi võtmed.   
 
Sellele eelnevalt toimus 10. jaanuaril kampaania avalik loosimine. Peaauhinna - Subaru Forester'i võitjaks osutus Jelena Orehhova Narva-Jõesuu linnast. Kuna Jelena viibib hetkel Ameerika Ühendriikides, siis oli auhinda vastu võtma tulnud tema Tallinnas elav poeg Aleksandr.
 
„Olin loosimise toimumise ajal tööl ja nägin uudist, et otsitakse loosi võitjat, see tähendab minu ema, alles kesköö paiku. Kui telefoni sisse lülitasin, siis tuli sealt sõnumite laviin, milles sõbrad ja tuttavad käskisid kiiresti Vaivara vallaga ühendust võtta,“ muheles Aleksandr, kelle sõnul ei suuda tema ema siiani sellist vedamist uskuda.
„Läks hirmsaks rabelemiseks, et mina ema asemel auhinna vastu saaksin võtta. Ameerikast vastava volituse saamine oli väga keeruline ja dokument ise koosnes kaheksateistkümnest lehest. Kohale jõudis see paberipakk praktiliselt viimasel hetkel – kaks päeva enne 25. kuupäeva. Peale seda oleksime loosimise reeglite järgi autost ilma jäänud,“ rääkis Aleksandr.
 
„Et see sõiduk tooks teile õnne, rõõmu ja turvalist liiklemist,“ ütles Heiki Luts võtmeid üle andes.   
„Fortuuna on ettearvamatu ja kunagi ei tea, kellele ta naeratab,“ rääkis Luts. „Positiivne on, et Aleksandr, kes hetkel masina peakasutajaks jääb, tegeles varasemalt neli aastat samasuguse tehnika müügiga ja oskab seetõttu selle väärtust ka hinnata.“
 
Detsembri keskel Narva-Jõesuu linna ja Vaivara valla poolt rahva arvu suurendamiseks käivitatud kampaania "Naaber aita!" tulemustest rääkides oli Vaivara vallavolikogu esimees rahulolev. 
„Kahe nädalaga 240 elanikku juurde saada on päris kõva tulemus, see ületas isegi meie lootused. Kahjuks ei olnud meil pikemaks kampaaniaks ajaressurssi, siis oleks ehk kokku saanud ka vajalikud 5000 inimest,“ arutles Luts, lisades, et positiivseks saab lugeda ka sellise kampaania korraldamisest saadud kogemust.  
 
Detsembri keskel käivitasid Narva-Jõesuu linn ja Vaivara vald kampaania "Naaber aita!", mille eesmärgiks oli kokku saada kahe omavalitsuse liitumisel haldusreformiga nõutavad 5000 elanikku. Kampaania lõppedes loositi kõigi 2017. aasta 1. jaanuari seisuga linna ja valla elanike nimekirjas olevate inimeste vahel välja maastur Subaru Forester.
 
Enne kampaaniat elas liituda soovivates omavalitsustes kokku 4553 inimest, kampaaniaga tõusis elanike arv 240 inimese võrra. Ühineda soovivate omavalitsuste poolt on Vabariigi Valitsusele esitatud taotlus, lubada moodustada uus omavalitsusüksus, vaatamata sellele, et 5000 elaniku nõue pole täidetud.
 
Fotod leiad SIIT ...
 
ALAR TASA

Lisa kalendrisse
Kontaktid
Valla ametnikud ja töötajad
Vallavolikogu
Tähtsad telefonid
Partnerid
Eelinfo
KALENDER
prev Oktoober 2018 järgmine
E T K N R L P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Jälgi meid facebookis |